Hot Sale Bakery Equipment 30 PCS Semi-Automatic Dough Divider Rounder
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year |
| Warranty: | 1 Year |
Diamond Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
High Repeat Buyers Choice
Experienced Team
Exhibition Experience
The supplier has import and export rights
More than 50% of buyers repeatedly choose the supplier
The supplier has 9 foreign trading staff(s) and 2 staff(s) with over 6 years of overseas trading experience
The supplier had participated in offline trade shows, you can check the Audit Report for more information
Sign In to see all verified strength labels (21)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- WG-FC-30-2
- Usage
- Bread, Dough
- Power Source
- Electric
- Timing Device
- Without Timing Device
- Type
- Divider
- Voltage
- 220V
- Customized
- Non-Customized
- Capacity
- 30PCS Per Time
- Dough Weight
- 30-100g
- Power
- 0.75kw
- Transport Package
- Wooden Shelf
- Specification
- 550*720*1350mm
- Origin
- Guangzhou, Cn
- Production Capacity
- 3000PCS/Month
Product Description
Semi-automatic Dough Divider and Rounder
Semi-automatic Dough Divider and Rounder
30 pieces/time
Dough Weight: 30-100g
| Model | WG - FC - 36 |
| Specification | 36pcs/time |
| Dough Weight | 20 - 70g |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 0.75kw |
| Dimension | 550*720*1350mm |
| N.W. | 368KG |
Dough Divider Kitchen Bread Baking Machine
Dough is divided by blade.
The result is that productivity of your bakery shop would be improved greatly.
This machine can divide the dough automatically. It can divide the dough into 30pcs.
It is easy to operate with low noise.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
-
Vigevr Hot Sale Commercial Restaurant Equipment Catering Equipment Gas Rotisserie Chicken RotisserieUS$289.00-599.00 / Piece
-
US$259.00-350.00 / Piece
-
US$4,685.00 / Piece
-
US$245.00-265.00 / Piece
-
US$100.00-700.00 / Piece
-
US$4,399.00-4,999.00 / Piece
-
US$259.00-289.00 / Piece
-
US$110.00-139.00 / Piece
-
US$289.00-599.00 / Piece
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Bakery Equipment
- Dough Divider Machine
- Hot Sale Bakery Equipment 30 PCS Semi-Automatic Dough Divider Rounder
Related Categories
Hot Searches
More